KONST / Litografier / Litografi 12422010
*
nr 1242 2010
Litografi
Oscar V Andersson, 1881. "Minne af Nordostpassagen". Signerad i tryckplåt. Motivet: 28x37 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 20:15:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 11:59:20
1
Vinnande bud
- Tema
18 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier oscar v andersson
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:54
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:05
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
*
Litografi
Läs mer om Grafik
nr 1242 2010
Litografi
Oscar V Andersson, 1881. "Minne af Nordostpassagen". Signerad i tryckplåt. Motivet: 28x37 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/3 11:59:20 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
18 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier oscar v andersson
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:54 -
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:05 -
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38